Reprodukcje Jacob Philipp Hackert
Jacob Philipp Hackert to malarz związany z nurtem niemieckiego klasycyzmu. Na swoich obrazach uwieczniał porty morskie, sceny z polowań oraz krajobrazy okolic Neapolu. Jeśli lubisz otaczać się obrazami na płótnie o tej tematyce, udekoruj swoje ściany reprodukcjami Jacoba Philippa Hackerta od bimago! Motywy te nadadzą wytworny charakter Twoim pomieszczeniom. Szczególnie efektownie będą prezentować się w połączeniu z klasycznymi meblami. Odkryj potencjał reprodukcji Hackerta i zaskocz gości niebanalnym pomysłem na dekorację!
Reprodukcje dzieł Jacob Philipp Hackert
Jacob Philipp Hackert to jeden z wybitnych przedstawicieli niemieckiego klasycyzmu. Początkowo uczył się malarstwa u swojego wuja, jednak później dostał się na Akademię Sztuk Pięknych w Berlinie. Był uczniem Joanna Gottlieba Glume’a. Pracował w Stralsundzie oraz na wyspie Rugii, która często pojawiała się na jego płótnach. Podróżował do Sztokholmu oraz Paryża. Zaprzyjaźnił się z francuskim malarzem Claude Josephem Vernetem oraz Johannanem Georgem Willem, znanymi pejzażystami. Jacom Philipp w 1768 przeniósł się do Rzymu i dam zyskał dużą sławę. Został poproszony przez carycę Katarzynę o napalowanie serii obrazóe przedstawiających zwycięską bitwę wojska rosyjskiego nad tureckim. Malarz przyjaźnił się z Wilhelmem Tischbeinem oraz Johannem Wolfgangiem von Goethem. Hackert znany jest przede wszystkim z malarstwa rodzajowego przedstawiającego porty morskie, sceny z polowań oraz pejzaży.
Reprodukcje obrazów Jacob Philipp Hackert do salonu
Reprodukcje obrazów Jacoba Philippa Hackerta z pewnością przypadną do gustu miłośnikom XVIII-wiecznego malarstwa. Idylliczne krajobrazy rzek i wodospadów z pewnością będą eleganckim dodatkiem we wnętrzu.. Te klasyczne dzieła idealnie nadają się do salonu, sypialni, kuchni oraz gabinetu. Z powodzeniem można je także wykorzystać podczas urządzania przestrzeni komercyjnych, takich jak restauracje, hotele, salony piękności czy zakłady fryzjerskie. Prace Hackerta nadadzą wnętrzu wyjątkowo eleganckiego, wytwornego, a wręcz dworskiego charakteru. Najlepiej zestawić je z klasycznymi meblami lub antykami, które przywrócą ducha epoki romantyzmu. Dzieła artysty będą dobrze współgrały z gładkimi ścianami, pomalowanymi na delikatne barwy w odcieniach szarości, beżu, błękitu czy różu oraz bieli. W celu wyeksponowania tego ekskluzywnego dodatku warto zawiesić go nad niskim meblem, takim jak kanapa, stół czy łóżko. Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie dodatkowego, specjalnego źródła światła np. w formie kinkietu, który odpowiednio doświetli dzieło.